piątek, 10 lipca 2015

9 lipca 20151. No więc w nocy była burza. Spało mi się w związku z tym słabo. Ale kiedy już wstałem zadzwoniła Jolka (żona Gienka) z informacją, że na wsi też była burza. Z tym, że tym razem (inaczej, niż przez ostatnich 10 lat) dokonała spustoszeń. Połamała te prawie 200-letnie lipy. A zwłaszcza tę z pszczołami. No i to jest zła informacja, bo lipa ta zrobiła dziurę w dachu.

2. Idąc do pracy spotkałem starego znajomego. Wylądowaliśmy na kawie w chyba sieciowej kawiarni na Foskal. Znajomy postanowił mi kawę postawić. Zdziwił się, kiedy się okazało, że musi za dwie kawy zapłacić 40 zł. Też się zdziwiłem.
Po pracy poszedłem do Sejmu. Zaczynam doceniać pewne architektoniczne detale. Pod głównym wejściem czekałem na człowieka o imieniu takim samym jak rondo Babka. Ale przegnał mnie stamtąd ubrany w stylu amerykańskiego ochroniarza strażnik. Najwyraźniej nie miał świadomości, że dziś nie każdy z brodą to wariat. Człowiek o imieniu takim samym jak rondo Babka zaprowadził mnie do senackiego barku, gdzie barszcz czysty kosztuje złoty pięćdziesiąt. Dobrze wiedzieć.
Z Sejmu pojechałem na spotkanie z Cyfrowym Szogunem. Na miejscu wpadłem na Tęgiego Łba, który niestety nie miał czasu z nami gadać. I to jest zła informacja, bo knucie we trzech zawsze fajniejsze niż we dwóch.

3. Wieczorem poprosiłem sąsiada Gienka, żeby zobaczył, jak z bliska wyglądają szkody w dachu. Okazało się, że jest na wsi jego prawie zięć, który się zna na dekarzeniu. Wyszli i ocenili straty. Potrzebny jest podnośnik. I to jest zła informacja, bo miejscowy podnośnik jeszcze długo zajęty będzie przy usuwaniu skutków zawieruchy.
Po jakimś czasie Gienek zadzwonił, że zatkali wszystko, co się dało. Wspaniale mieć wspaniałych sąsiadów.


1 komentarz:

  1. Na cześć sąsiada Gienka https://www.youtube.com/watch?v=5fJ79zvagRE

    OdpowiedzUsuń