środa, 16 marca 2022

16 marca 20221. Nie zauważyłem, że trzy dni temu napisałem tysięczny wpis. Mogłem napisać podsumowanie jakieś, albo coś. Albo pozdrowić czytelników. Z profesorem Żerką na czele. 

Nic nie zapamiętałem z rozmowy Mazurka z Jabłońskim. Tylko tyle, że niedyplomatycznie powiedział o przyjeździe Bidena. A powinien profesjonalnie nabrać wody w usta. 
Pojechałem do Zielonej. Muszę się kiedyś zatrzymać przy niegdysiejszym pomniku upamiętniającym bitwę pod Kijami. Wydaje się, że leży fragment obelisku. 
Wpadłem zobaczyć, czy ruszyły prace przy Lawinie. Nie ruszyły, Jutro ma ruszyć łatanie progów. Później wymiana czujników spalania stukowego. Złą informacją jest, że to chwile potrwa.
Słuchałem pokoju na Twitterze, w którym dyrektor Dębski mądrze odpowiadał na mądre, lub niemądre pytania twiterowiczów. Sam chciałem zadać pytanie, niestety aplikacja stanęła dęba. 

2. Podróżowaliśmy pod Wschowę. W samej Wschowie minęliśmy kino „Hel”. Kolejny element w zbiorze nazw z dupy kin w zachodniej Polsce. Kino „Hel” nie działa. Nie można do niego wejść, gdyż grozi zawaleniem. 
Kawałek za Wschową, w polu, koło przerwanej budowy na sprzedaż stoi pomnik byka. Pod pomnikim byka stał pusty radiowóz. Kiedy wracaliśmy, w radiowozu nie było. Stał biały Krafter. Może to cudowne miejsce, gdzie hyundaie zamieniają się w Kraftery. 
Mieszkańcy Wschowy dumni są z historii swojego miasta. Mają z czego. 
Wracaliśmy promem w Milsku. Prom w Milsku jest mniej urokliwy niż ten w Brodach. I to jest zła informacja, bo promy powinny widokami równoważyć stratę czasu. 

Dojeżdżając do Zielonej słuchaliśmy konferencji Szefernakera i Cieszyńskiego. I Müllera. Dziennikarka TVN24 pytając, zasugerowała, że Zełeński pogodził się z tym, że Ukraina nie wejdzie do NATO. Wczoraj już to ktoś na Twitterze prostował. Najwyraźniej nie do wszystkich trafiło. 

3. Słuchałem Bidena. Coś tam nawet zrozumiałem. Złą informacją jest, że pogodzony jest z tym, że wojna będzie długo trwać. Może na tym polega plan. Rosja będzie się wykrwawiać na ukraińskich stepach. Będziemy wspierać Ukrainę wysyłając jej broń. Żeby Rosja wykrwawiała się jak najdłużej. Proxy war. 

Station Eleven”. HBO Max. Nie mogę się oderwać. 


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz