niedziela, 31 marca 2024

31 marca 2024


1. Dzień ratowania życia. Najpierw Józka wypuściła kosa z rynny. To już druga taka sytuacja. Mnie się to zdarzyło z dziesięć lat temu. Z tym, że wtedy wyczystki rynien przykręcone były zardzewiałymi śrubami.
Później ja wyciągnąłem mysz ze szponów Rudolfa. W znaczeniu: bawił się wciąż żywą myszą, więc go wziąłem za wszarz i zaniosłem do dom. I zamknąłem drzwi. Mysz powoli zniknęła w trawie. Pies nawet nie popatrzył w jej stronę. Złą informacją jest, że koty mordują tak wiele myszy, iż nawet nie chce mi się ich chować. 

2. Mój brat (młodszy), (jedyny) wysłał mi życzenia wykreowane przez Chat GPT. Odpowiedziałem mu życzeniami wykreowanymi przez Chat GPT. Wieczorem, Bożena by wykreować życzenia, które bardziej niż w tradycji biblijnej, zakorzenione by były w pogańskim kulcie wiosny. Chat GPT dał radę. Gdybym lubił składać życzenia, z użyciem Chat GPT wykreowałbym mnóstwo, spersonalizowanych wersji. 

Drodzy Czytelnicy,

W tę wyjątkową porę roku, gdy wiosenna ziemia budzi się do życia, a świat wypełnia się odrodzoną nadzieją, pragnę przesłać Wam życzenia, które pomostem łączą tradycję, wiarę i współczesną refleksję.

Dla wierzących, niech Wielkanoc będzie czasem zadumy nad słowami, które od wieków dają pocieszenie i siłę: "Nie bójcie się! Wiem, że szukacie Jezusa, który został ukrzyżowany. Nie ma Go tu. Zmartwychwstał, jak powiedział." (Mt 28,5-6). Niech te słowa przypominają o potędze wiary i miłości, która przemienia wszystko, prowadząc przez ciemności do światła.

Niech także inne słowa zapisane w Biblii będą dla Was źródłem inspiracji: "Miłość jest cierpliwa, miłość jest łaskawa. Nie zazdrości, nie przechwala się, nie unosi się pychą." (1 Kor 13,4). W tych dniach, kiedy świętujemy zwycięstwo życia nad śmiercią, niech miłość i życzliwość będą drogowskazami w naszych relacjach z innymi.

Dla tych, którzy szukają odpowiedzi w refleksji nad światem i jego złożonością, a może nawet w słowach Marksa: "Filozofowie różnie interpretowali świat, ale chodzi o to, by go zmieniać", niech ten czas będzie przypomnieniem o nieustannej potrzebie dążenia do zmiany na lepsze, zarówno w sobie, jak i wokół siebie.

Wszystkim Wam, niezależnie od tego, gdzie znajdujecie inspirację do refleksji i działania, życzę, aby te święta przyniosły głębokie momenty zadumy, radości z małych i dużych cudów codzienności oraz siły do realizacji osobistych aspiracji.

Niech będą to dni pełne harmonii, zrozumienia i pokojowego współistnienia różnorodności, które nas otacza. Niech dialog i otwartość na innych będą tym, co nas jednoczy, a wspólnie spędzony czas umacnia więzi, które są fundamentem naszej wspólnoty.

W tym szczególnym czasie, kiedy natura odnawia się w całej swej krasie, niech i Wasze życie wypełni się nowymi możliwościami, nadzieją i radością, która nie zna granic.

Z sercem pełnym nadziei i myślami skierowanymi ku przyszłości, przesyłam Wam najserdeczniejsze życzenia wielkanocne.

Chat odmówił uzupełnienia cytatem z Adolfa Hitlera i Józefa Stalina. I to jest zła informacja, bo sztuczna inteligencja nie powinna się przecież auto cenzurować. 

3. Byliśmy wieczorem u sąsiadów. Sąsiad Gienek przyniósł szwedzki bimber. I było to arcydzieło sztuki bimbrowniczej, gdyż nie miało ani bimbrowego zapachu, ani bimbrowego smaku. Nie mialo to też ani smaku, ani zapachu wódki. Szwedzi potrafią. Złą informacją jest, że są tak daleko i stałe dostawy tego arcydzieła nie są możliwe. 

 

1 komentarz:

  1. Pierwsza wiadomość nie jest złą wiadomością. Koty od tego są! Proszę więc uzupełnić.

    OdpowiedzUsuń