czwartek, 18 kwietnia 2024

17 kwietnia 2024


1. Mazurek pastwił się nad klimatycznym dziewczęciem (jestem niewiele młodszym od Mazurka dziadem, więc też będę ją traktował protekcjonalnie), moja osoba, po raz kolejny zadziwiła się tym, że młodzież nie uważa na lekcjach. Protest obywatelski polega na łamaniu prawa, ale ważniejsze jest to, że się zakłada, iż się za to łamanie będzie pociągniętym do odpowiedzialności. Na tym siła protestu obywatelskiego polega, że protestujący jest gotów za protestowanie wylądować w więzieniu, albo chociaż dostać przez plecy pałką, powąchać gazu etc. Są kraje, gdzie protest obywatelski grozi śmiercią. A są tam ludzie, którzy się na to decydują. No i zwykle nie mają szans na granty. Młodzież nie uważa na lekcjach. I to jest zła informacja. 

2. Byłem pod Wolsztynem, u pana, który handluje częściami do audi A8 D2. Po szybę. I hamulce. Kupiłem ostatnią szybę, gdyż już się panu nie opłaca kupować i rozbierać tych samochodów. W Polsce zostały same byle jakie, a w Niemczech kosztują już po osiem tysięcy euro, czego się w życiu nie odzyska sprzedając części. 
Udało mi się dowieźć całą szybę do Hetmanic, do firmy, która szyby wymienia. Nie było to proste, gdyż szyba unieruchamiała nieco moją prawą rękę. 
Dwa lata temu wymieniałem tam szybę w Lawinie. Pamiętałem, że jest ogólnie super, ale coś było nie tak. No więc tak, wszyscy uprzedzająco mili, czysto i porządnie. Ale cały czas, z telewizora, że tak powiem, napierdalało radio Eska. Italo disco. I inne takie. A miałem nadzieję, że przez te godziny coś napiszę. Nie napisałem. Wysłuchałem rozmowy Rymanowskiego. Pani minister zdrowia, zapytana o obiecaną w stu konkretach opiekę dentystyczną w szkołach, odpowiedziała, że niedługo rozpoczną się przeglądy zębów. I rodzice dowiedzą się, czy zęby dzieci są ok i gdzie mogą znaleźć dentystę. Redaktor Rymanowski, ani żaden z wysyłających pytania słuchaczy, nie zapytał jak znaleźć się na liście polecanych stomatologów. Może i dobrze, bo by się mogło okazać, że lista jest już zamknięta.
Szybę wstawiono. Wygląda bardzo profesjonalnie. Za to zaczęło lać. Jak z cebra. A jak dojechałem do Ołoboku, to było biało, gdyż chwilę wcześniej spadł był grad. Na moście, tym w naszą stronę, normalnie było błoto pośniegowe. Złą informacją jest, że w niedzielę ma złapać w nocy mróz. Było już lato. Wczoraj była jesień. Dziś przyszła zima. 

3. Przez tę zimę nie zamontowaliśmy wykonanej przez firmę sąsiada Tomka bramki. I to jest zła informacja, bo specjalnie na tę okazję kupiłem karton piwa.

Tymczasem w Krakowie. Kandydat Miszalski zaprezentował listę poparcia jego osoby podpisaną przez kluby sportowe. Onet napisał, że nie wszystkie podpisane tę listę podpisały, a niektóre podpisały, bo wywarto na nie presję, sugerując, że jeżeli nie podpiszą, to nie będzie ministerialnych pieniędzy. Platforma robi to wszystko, o co oskarżała PiS, tylko bardziej. 


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz