sobota, 20 marca 2021

20 marca 20211. Kocio nie lubi kołnierza. Bardzo nie lubi. Za to z łapą się poprawia. Powoli. Ale poprawia. Zaczął chodzić jak człowiek. Wieczorem byliśmy w Sulechowie zrobić Kociowi zastrzyk. Weterynarz, który mówi z identycznym akcentem jak mój dziadek Machl – pochodzi z Ługańska. 
Co byśmy bez tych Ukraińców zrobili. Kocia leczy jeden, na oddziale, gdzie mnie na nogi postawiono z Ukrainy jest i część lekarzy i część obsługi. 

2. „Fakt” zrobił antyszczepionkową jedynkę. Antyszczepionkowy komentarz napisała naczelna. Można do sprawy podejść na dwa sposoby. Albo zgodzić się z głosami, które mówią, że naczelna to idiotka, która puści każdą bzdurę, byle tylko ludność kupiła więcej egzemplarzy. Albo posłuchać tych, którzy mówią, że nic się nie dzieje przez przypadek, że wydawca realizuje politykę. I że to nie jest polska polityka. 
Słyszałem od ludzi, których praca polega na tym, żeby wiedzieć różne rzeczy, że akcja przeciwko AstraZeneca jest – jakby to powiedzieć – nieprzypadkowa. Że chodzi o duże pieniądze. I że – wbrew pozorom – nie jest to walka koncernów farmaceutycznych. 
Jedynka „Faktu” bardzo ładnie wpisuje się w tę teorię. 
Cóż, ż drugiej strony doświadczenie mówi mi, że większość teorii spiskowych jest jedynie teoriami. W praktyce wszystko zwykle jest prostsze. Więc chyba raczej pani Kasia jest idiotką. 
W takim wypadku podejrzane jest, że wydawca wciąż trzyma ją na tym stanowisku. 

3. Przyszła wiosna. Sypnęło więc śniegiem. 
Miał przyjechać potencjalny montujący pompę ciepła. Nie przyjechał, bo coś mu się zdarzyło na budowie w Poznaniu. Może przyjedzie w przyszłym tygodniu. Najwygodniej by było się nauczyć i samemu zamontować. Obawiam się jednak, że przekracza to moje możliwości. Trzeba pompę połączyć z piecem gazowym, który ma ją wspierać w sytuacji, gdy mróz jest tak duży, że pompa nie daje rady. Ech, mógł się człowiek uczciwej roboty jakiejś wyuczyć. 


 

1 komentarz:

  1. W Niemczech cały personel medyczny szczepiony jest AstraZeneca. Ciekawe dlaczego? Mogą u niektórych powstać problemy zakrzepowe, ale wystarczy dwa może trzy dni przed szczepieniem zacząć brać coś przeciw zakrzepowego i skończyć po 2 dawce. Ale warto o tym porozmawiać z lekarzem.

    OdpowiedzUsuń