piątek, 13 sierpnia 2021

13 sierpnia 2021


 

1. Wczoraj miałem jechać do Zielonej Lawiną. Akumulator odmówił współpracy. Nie wiedzieć czemu. Wróciłem, przyniosłem lidlowski superpreostownik. Podłączyłem. Nie przyjrzałem się co tam wyświetlił. Wstałem rano, patrzę, pięć voltów, ładuje. Akumulator tak był rozładowany, że superprostownik wszedł w tryb 6V. Przyniosłem drugi akumulator, spiąłem równolegle (plus z plusem, minus z minusem) podłączyłem superprostownik, podładował godzinę. Lawina odpaliła. Wrzuciłem na wszelki wypadek drugi akumulator na pakę. Nie był potrzebny. Złą informacją jest, że nie wiem o co lawinowemu akumulatorowi z tym rozładowaniem chodziło. 

2. Pojechaliśmy przez Kije i Sulechów. Na S3 mijaliśmy Suburbana. Miał led bar. Poprzedni właściciel Lawiny pewnie marzył o led barze. Dobrze, że marzeń nie spełnił, bo bym jej nie kupił. 
W Zielonej, w Bagietce prawie nie było szarlotki. I to jest zła informacja. 
Wracaliśmy promem. Pełnym. Całe sześć pojazdów. Nie pamiętam takiej sytuacji. 
W Bródkach Misiek się zdziwił, że nie ma tam Barbera. W Podłej Górze się z kolei dziwił, jak można tak miejscowość nazwać. 

3. W jutrzejszej Gazecie – Magazyn. Wywiad z prezesem Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Tekst o covidowych ozdrowieńcach. Poszerzona historia o ojcu z synem, którzy znaleźli skarb koło Gorzowa.  

Wydałem rodzinną kolację. Złą informacją jest, że moja tolerancja papryczek chili już dawno odjechała średniej krajowej. 


1 komentarz:

  1. Wczoraj, 14.08.2021 spalilem trzy duże zbiorniki gazu. Płaciłem od 3.64 zł do 71,9 centa za litr. To pierwsze na Orlenie w Sochaczewie, gdzie nie sprzedawali wczoraj alkoholu spożywczego, a to ostatnie w Drei Gleichen na niemieckiej czwórce.
    Jednak najdroższy gaz widziałem W Kirchheim unter Teck pod Stuttgartem za 94 centy litr. Ciekawe, że gdzieś pod Salzburgiem mignęło mi 64 centy na Totalu chyba, co daje na nasze cenę 2.88 zł/l czyli prawie Kulczykoautostradową jak pamiętam. Myślę, że w drobnych automatach trafi się jeszcze germański propan butan znacznie taniej, a jedzie się na nim nieźle. No i wydmuchałem dziurkę w wydechu, małą, a jednak słychać. Czas chyba na nierdzewkę.


    15 sierpnia 2021 10:05

    OdpowiedzUsuń