sobota, 29 stycznia 2022

29 stycznia 2021


1. Jakże przyjemnie jest spać do dziesiątej. O pierwszej przyjechał stolarz. Popatrzył na okna. Powiedział, że zrobi. Nie powiedział za ile. Powiedział, że sprawdzi. Złą informacją jest, że może to sprawdzanie potrwać i trzy tygodnie. 

2. Pierwszy chyba raz w życiu oglądałem żużel w telewizorze. Leszno vs Gorzów. Powtórka z chyba lata. 
„Mamy twoje buty”informowali napisami na kierownicach swoich maszyn cykliści z Gorzowa. Zaniepokoili mnie. Ale sprawdziłem – kłamali. 
Parę godzin później obejrzeliśmy polską produkcję „Czarny młyn”. Film tak zły, że oglądając go zastanawiałem się, czy by się nie dało w jakiś sposób zakazać produkcji polskich filmów. Zbyt dużo ludzi finansowo zainteresowanych jest, by takiego zakazu nie wprowadzano. I to jest zła informacja. 

3. Znowu wieje. Znowu RCB przysłało SMS-a. Poprzednim razem nie zabrali prądu. 
No i tak, przed jedenastą prąd się zaczął pojawiać i znikać. Oglądaliśmy „Tłumaczkę”. Przerwy w dostawach nakładały się najpierw na przerwy reklamowe. Później, niestety się od siebie uniezależniły. W każdym razie, z połowę „Tłumaczki” udało się mi obejrzeć. Nadało to oglądanie sens dwudniowemu szwendaniu się po budynku ONZ, podczas UNGA w 2019. 
W nocy ruszyli nasi strażacy-ochotnicy. I to jest zła informacja, bo bez powodu by nie ruszali. 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz