poniedziałek, 4 kwietnia 2022

4 kwietnia 2022


1. Z niewiadomego powodu obudziło mnie bladym świtem. Nie tak bladym, żebym posłuchał, co u Piaseckiego mówił Jerzy Buzek. I to jest zła informacja, bo jakoś mogło to być interesujące. 
Trener Michniewicz u Mazurka. Nie mogłem przez chwilę uwierzyć, że po Buczy kogoś może interesować piłka kopana. 

2. Pojechałem do Zielonej przez bankomat w Świebodzinie. Coraz więcej samochodów na ukraińskich blachach. Samochodów, którymi by się raczej nie zainteresował Łukasz Warzecha. No może poza białą wołgą. Taki klasym może być przecież sporo wart. 
Oddałem audi. Rude na feldze to blacha z klocka. Złą informacją jest, że trzeba będzie też wymienić tarcze. 
Lawina z naprawionym prawym progiem. I wymienionymi czujnikami spalania stukowego. Jeździ jakby lepiej. 
W pracy poznałem mistrza od internetów. Większa część rzeczy, które opowiadał była dość przerażająca. Poznałem też jednego profesora. Wolę chyba profesorów od internetowych mistrzów. Choć pani dr Fedyszak-Radziejowska twierdzi, że nie ma nic gorszego niż mężczyzna profesor. 
Wracałem przez oddany w końcu most w Cigacicach. Bardzo to jest porządny most. I – po remoncie – jeszcze ładny. Wbrew pozorom, przez Cigacice nie jest dużo bliżej. Drogę może skróci most w Pomorsku. O ile Bóg pozwoli dożyć. 

3. Najświeższe wieści z Berlina: Niemcy są źli na Niemcy. A konkretnie: das Volk jest zły na die Regierung. Za to, że Rosja napadła na Ukrainę, i że każdy mógł się łatwo domyśleć, że się na tym skończy, a nikt na to nie wpadł. Na to, że przez wojnę wszystko drożeje. No i że Ostpolitik okazała się nie działać. I że wielkie Niemcy nie mają zapasów gazu. Generalnie: młodzi są źli na starych, bo to, co robili starzy okazało się wadliwe. 
W tej wersji rzeczywistości, o której słyszę jedyną partią, która nie jest za bardzo umoczona jest die Linke.
No i ci Niemcy, którzy są przeciwni wysyłaniu broni na Ukrainę boją się Ruskiego. 
Der Bundespräsident posypał głowę popiołem – stwierdził, że popieranie przez niego Nord Stream 2 było błędem. Der Bundespräsident w służbowych obowiązkach ma posypywanie sobie głowy popiołem, więc pewnie zbyt wiele go to nie kosztowało. 

Złą informacją jest, że zamiast szydzić z Niemców, powinniśmy trzymać kciuki za to, żeby się jak najszybciej ogarnęli, bo jest szansa na to. 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz