środa, 13 marca 2024

12 marca 2024


1. Napisałem na Twitterze, że niemiłościwie panującą nam władza tak nie lubi prezesa NBP, że aż postanowiła podnieść VAT na żywność, by mu utrudnić utrzymanie celu inflacyjnego. 

Rzuciło się na mnie kilka postaci, pisząc, że VAT-u nie podniesiono, tylko nie przedłużono czasu obowiązywania obniżonej stawki. To prawda. Jednak niezależnie od tego, jak tę dezycję będziemy nazywać, inflacyjny efekt będzie taki sam. I to jest zła informacja. 

2. W „Rzeczpospolitej” pojawiła się druga część tekstu o Pegasusie. Mój wewnętrzny kreator teorii spiskowych natychmiast zaczął pokrzykiwać, że to jest tekst zastępczy, który miał rozładować napięcie związane z oczekiwaniem na tekst poniedziałkowy, który się nie ukazał. Ale kto by się tam, w uśmiechniętej Polsce, zajmował spiskowymi teoriami. 

Pojechałem do miasta. Do Powiatu. Pocałowałem klamkę, gdyż biuro we wtorki nie przyjmuje. I to jest zła informacja. Później pojechałem do weterynarza, po maści i inne rzeczy dla pieska. Weterynarz widział mnie u Mellera, ucięliśmy więc sobie pogawędkę geopolityczną. Później pojechałem po szyby. Później pojechałem do stolarza, zawieźć szyby. Później pojechałem do naprawiacza kosiarek. Za obie moje się jeszcze nie zabrał. I to jest zła informacja. Poźniej przypomniało mi się, że muszę oddać stelaż, na którym wiozłem szyby. Później zatankowałem. Później wróciłem do domu. Później poszliśmy z pieskiem na spacer. Piesek był zadziwiająco grzeczny. Wracając wpadliśmy na konsylium. Na podjeździe sąsiada Tomka stali: sąsiad Tomek, jego małżonka, pan Zgirski, jego syn i ciągnik z podpiętą maszyną do oprysków. Można było odnieść wrażenie, że wszyscy oglądali (przynajmniej we fragmentach) Śniadanie Mellera. 

3. Wylądowałem wieczorem u sąsiada Tomka. Pijąc piwo oglądaliśmy informacyjne telewizje, które, czekając na wywiady, odwijały obrazki ze spotkania w Białym Domu. Naszła mnie konstatacja, że trzy z dwudziestu siedzących przy stole osób było u nas na wsi.
Towarzysze Amerykańscy (jak ich nazywa generał Soczewica) dadzą nam bardzo dużo rakiet, którymi – jeżeli będziemy mieć taką ochotę – razić będziemy mogli cele oddalone od nas w bardzo zdecydowany sposób. I kredyt na śmigłowce Apache. Spełnia się scenariusz, o którym mówili Dębski z Andrzejczakiem. Amerykanie, którym brakuje środków, by w stu procentach chronić Europę, inwestują w kraj, który może jako pierwszy zacząć się tłuc z najeźdźcą. 
Później były wywiady. Widzieliśmy dwa. Głowa Państwa w formie. 
Swoją drogą, żyjemy w nowych czasach. Z Andrzejem Dudą rozmawia Polsat i TVN24, z Donaldem Tuskiem TVP Info. 
W sumie, śmieszą mnie ci wszyscy specjaliści, którzy twierdzili, że Biden zaprasza obu, by coś ważnego i strasznego im powiedzieć. W sumie nie powinno mnie to śmieszyć, bo to, że mamy takich specjalistów, to jest zła informacja. 


 

1 komentarz:

  1. Co do ostatniego akapitu ostatniego punktu, prof. Zbigniew Lewicki powiedział mi, że wizyta Bidena w RP swego czasu, wraz z całą świtą wywiadowczą w ciągu okołowizytowych tygodni, świadczy o istnieniu bardzo bardzo poważnego zagrożenia w tamtym czasie dla Polski. Czy w kontekście tego, co pisał Pan w pozostałej części 3. punktu, to akurat nie świadczyło o byciu RP w niebezpieczeństwie? Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń