środa, 3 lutego 2021

3 lutego 2021

 


1. Mazurek zmuszał rano posła Rasia, by ten się opowiedział. Było nudno. Raś się wił. Mazurek cisnął. Nie za bardzo cisnął. Raś się wił. Jednak ze trzy razy odpowiedział twierdząco. A rozmowa trwała z pół godziny. Raś się wił. Ważne, że nie skorzystał z przekazu – Platforma to wielka partia, jest w niej miejsce dla różnych poglądów, więc mogą na nią głosować i zwolennicy i przeciwnicy aborcji. Na pewno słyszałem jak mówił to Trzaskowski i jeszcze ktoś. Nie pamiętam. Coraz częściej nie pamiętam. I to jest zła informacja. 

2. Przyszedł z Ameryki ISGM535. Interfejs umożliwiający wpięcie się z dodatkowym dźwiękiem do fabrycznego systemu audio chevroleta. W Suburbanie szukałem działającego rozwiązania przez parę lat. Teraz zamówiłem natychmiast po tym, kiedy kupiliśmy chevroleta. 
Rozbieranie deski rozdzielczej jest proste. Trzeba obniżyć kierownicę, przestawić wajchę od biegów na bieg pierwszy. Zdejmuje się wtedy kawał plastiku, który całą deskę otacza. Można wrócić z wajchą na Park i wyłączyć zapłon – auto przestaje dzwonić. Bez włączenia zapłonu nie da się przestawić wajchy. W Suburbanie radio było montowane na wcisk, tu jest na trzy wkręty. Wykręciłem wkręty, powinno wyjść. Nie wyszło, trzymała instalacja. Żeby się do niej dostać wyjąłem panel sterowania klimatyzacją i zegary. Trochę pomogło. Tylko trochę. Próbowałem się jakoś dostać do wtyczki. Rozwaliłem sobie rękę, bo miejsca mało, a krawędzie plastików ostre. Zacząłem przeklinać Meksykanina, który w Silao, w stanie Guanajuato, składał Avalanche'a i specjalnie przykleił wiązkę tak, by jakiś Amerykanin, który będzie próbował radio wyciągnąć pokaleczył sobie ręce. I na mnie trafiło. A ja znam tylko dwóch obywateli Meksyku. Jednego – Davida z Porsche. I drugiego, który był chargé d'affaires w Warszawie. Ten drugi to niezły koleś. Zaczepił mnie na dorocznym spotkaniu z korpusem. Pogadaliśmy chwilę o niczym, po czym wyciągnął ode mnie kilka informacji o Druhu (wtenczas) Podsekretarzu. Po chwili rozmawiał z Druhem (wtenczas) Podsekretarzem. Chwilę później Druh (wtenczas) Podsekretarz podszedł do mnie i zaczął opowiadać jakiego ciekawego człowieka poznał. I, że ten człowiek dobrze się na spotkanie przygotował, że w tej dyplomacji to fachowcy są, bo wiedzą do kogo podejść. Chargé d'affaires – inteligentny gość. Ode mnie się dowiedział, jak się Druh (wtenczas) Podsekretarz nazywa i (bardzo ogólnie) czym się w Kancelarii zajmuje. 
Stan Guanajuato zaznaczył się w historii Meksyku. Stawiał się Amerykanom podczas wojny 1846–1848. Może chevroleta składał jakiś miejscowy patriota?
W każdym razie, po prawie godzinnej walce udało mi się wiązkę odkleić i radio wyjąć. Podpiąłem kable, upchałem urządzenie, wepchnąłem na miejsce radio, przykręciłem. Uruchomiłem. Radio działa. Nowe urządzenie – niekoniecznie. Zmartwiłem się. Wróciłem do domu po instrukcję. Press the „BAND” button until „XM” is displayed on screen. Immediately turn the rotary knob to scroll through available sources. Once „AUX1” is displayed, press PRESET 6 to select it.
Oczywiście wszystko działało. Na opakowaniu napisano, że produkt nie wspiera wideo i nie ładuje twojego urządzenia (niby jak? Po małym jacku?), a nie napisano wielkimi literami RTFM
Skoro mi tak dobrze poszło, postanowiłem zająć się wyprowadzającym z równowagi alarmem otwartych drzwi kierowcy. Znalazłem parę dni temu informację, że trzeba zewrzeć z masą jakiś przewód, który wchodzi do BCM. Udało mi się BCM odnaleźć. Złą informacją jest, że nie udało mi się odnaleźć strony, gdzie tę informację znalazłem. BCM ma pięć gniazd i wchodzi do niego ze sto przewodów. Więc Driver Door Ajar będzie wyć jeszcze przez jakiś czas.

3. Przez cały dzień było mokro, brzydko – choć mgliście i w sumie dość ciepło. Dotarło do mnie, że bez mrozu nie ma szans na słońce. I to jest zła informacja, bo przed stołówką zrobiła się kałuża wielkości małego ogrodowego basenu. Jak chwyci mróz będzie lodowisko, po którym ciężko będzie wjechać do stołówki. I o ile cztery napędy audi jakoś sobie poradzą, chevrolet może trochę potańczyć. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz