piątek, 15 marca 2024

14 marca 2024


1. Czwartki są trudne, jeżeli się czwartkowej roboty nie zrobi w środę. A tak było w tym przypadku. I to jest zła informacja. 

2. Jak się już obrobiłem, pojechaliśmy do miasta. Bożena, oddać dekoder C+, ja – do wydziału dróg i innych rzeczy, porozmawiać o świeżo zrobionym wjeździe na naszą posesję, który to wjazd wiedzie prosto na szafę ze światłowodem Orange. I jest to właściwie śmieszne. Było śmieszne, póki się nie okazało, że szafa ze światłowodem nie stoi na powiatowej działce, tylko u nas. Od ponad dekady. Kiedy rozmawiałem z panem z Orange, ani on, ani ja, nie zdawaliśmy sobie z tego sprawy. Teoretycznie to powinno ułatwić sprawę. Zła informacją jest, że wcale tak być nie musi. 
W Świebodzinie afera. Budują fabrykę psiego żarcia. Dowiedzieli się o tym okoliczni mieszkańcy. I protestują. Świebodziński burmistrz nie ma dobrego czasu. Najpierw cała Polska usłyszała o jego pomyśle walki z ptactwem, teraz będzie miał do czynienia z grupą wyprowadzonych z równowagi sąsiadów inwestycji. 

3. Pojechaliśmy z Józką do Zielonej by mogła skonsultować swoją złamaną rękę. W związku z tym, że miejscowa medycyna sobie z problemem nie poradziła (mimo starań). Wydzwoniłem kolegę narciarza. Kolega, to przyjaciel mojego ojca. Jego córka i wnuk używała tej samej kołyski, co ja, mój brat, córka mojego brata i bliżej nieokreślona liczba krewnych i znajomych. Kolega znał chirurga specjalistę od narciarzy. Chirurg z Krakowa. Okazało się, że właśnie dziś jedzie gwiazdorzyć do Zielonej Góry. Złą informacją jest, że ta historia szybko się nie skończy. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz